Kes on investor?

Investor on isik, kes kasutab oma rahalisi vahendeid tulevikus tulu või kasumi teenimiseks. Investoriteks võivad olla füüsilised või juriidilised isikud ning nad võivad investeerida erinevatesse varadesse, nagu aktsiad, võlakirjad, kinnisvara või krüptovaluutad.

Kuidas saada investoriks?

Investoriks saamiseks peab teil olema piisavalt raha, mida saab investeerida. Samuti peate analüüsima oma rahalisi võimalusi ja eesmärke, et teha kindlaks, kui suure investeerimisriskiga saate nõustuda. Seejärel tuleb uurida erinevaid investeeringutüüpe ja analüüsida saadaolevaid võimalusi.

Investeerimise kohta õppimiseks on saadaval palju ressursse ja teavet. Olenevalt investeeringu liigist ja kasutatavatest instrumentidest võib osutuda vajalikuks pangakonto avamine või investeerimisplatvormil registreerimine. Oluline on mõista iga investeerimisvahendi riske ja võimalikke hüvesid ning teha otsuseid individuaalsetest finantseesmärkidest ja võimalustest lähtuvalt. Lisaks peab investor pidevalt jälgima oma investeeringuid ja kohandama oma portfelli vastavalt turu muutustele.