Idufirmadesse investeerimine on investeerimisstrateegia, mis hõlmab raha panemist varases staadiumis olevatesse tehnoloogiaettevõtetesse. Idufirmadesse investeerimine on tavaliselt seotud suuremate riskidega, kuna enamik neist ettevõtetest ei pruugi olla veel turul testitud ja neil võib olla ebakindel finantsolukord.

Idufirmadesse investeerimise eesmärk on saavutada suuremat tulu kui traditsioonilisemate investeeringutega, nagu aktsiad ja võlakirjad. Kuna idufirmad on tavaliselt seotud tehnoloogiaga, võib nende edu olla väga suur, kui nad leiutavad uusi tooteid ja teenuseid, mis vastavad turu vajadustele.

Idufirmadesse investeerimine nõuab tavaliselt põhjalikku uurimistööd, enne kui otsustate investeerida. Potentsiaalsed investorid peaksid uurima iga ettevõtte tausta, juhtkonda, rahastamisvõimalusi, turgu ja konkurentsivõimet.

Idufirmadesse investeerimine võib olla eriti atraktiivne investoritele, kes soovivad investeerida uutesse ja kiiresti kasvavatesse tehnoloogiaettevõtetesse. Kuna idufirmadesse investeerimine on tavaliselt seotud suuremate riskidega, peaksid investorid olema valmis investeerimisriskideks ning neil peaks olema piisavalt rahalist vahendit, et võimaldada endale seda tüüpi investeerimist.