Passiivne investeerimine

Passiivne investeerimine on investeerimisstrateegia, mille eesmärk on pikaajaline investeering erinevatesse varaklassidesse, nagu aktsiad, võlakirjad, kinnisvara ja muud investeeringud. Passiivse investeerimise strateegia eesmärk on saavutada turu keskmise tootlusega sarnane tulu, vähendades samal ajal investeeringute riske ja kulusid.

Passiivse investeerimise strateegia keskmes on varade hajutamine ja madalate kuludega indeksfondide kasutamine. Indeksfondid on investeerimisfondid, mis järgivad passiivset strateegiat ja püüavad järgida konkreetse turuindeksi tootlust. Indeksfondide kasutamine võimaldab investoritel hajutada oma investeeringuid erinevatele ettevõtetele ja sektoritele, mis vähendab riski ja suurendab investeeringute stabiilsust.

Passiivne investeerimine on võrreldes aktiivse investeerimisega tavaliselt odavam ja vähem riskantne. Passiivne investeerimine nõuab vähem aega ja energiat ning sobib paremini investoritele, kes soovivad investeerida pikaajaliselt ja kes ei soovi kulutada palju aega oma investeeringute jälgimisele.

Passiivne investeerimine on muutunud populaarseks, sest paljud uuringud on näidanud, et passiivsed strateegiad on pikaajalises perspektiivis aktiivse investeerimise strateegiatest edukamad ja tasuvamad.